Strony

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

  Sierpień 2021
  P W Ś C P S N
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  

  Projekty altan i szop na drewno

  Projekty altan i szop na drewno

  Osoby, które używają w swoim domu lub domku na działce kominka muszą gdzieś przechowywać drewno. Dość praktycznym pomysłem jest wybudowanie specjalnej drewutni na zewnątrz. Trzeba tylko zaplanować jak dokładnie powinna wyglądać.

  Do przechowywania drewna wystarczy zwykle najprostsza altanka, którą można zrobić samodzielnie. Tego typu wiata musi mieć tylko podłogę, dwie ścianki i sufit. Można ją postawić przy ścianie domu lub przy ogrodzeniu i wówczas będzie miała od razu oparcie od tyłu. Zbicie takiej altanki nie jest zbyt dużym problemem. Można też ją dosyć tanio kupić. Zwykle po bokach jest wtedy rodzaj kratki. Wystający daszek chroni drewno przed moknięciem w razie deszczu. Odpowiednia impregnacja zabezpiecza przed pleśnią i owadami. Do wyboru są różne kolory. Oprócz wiat dostępne są też okapy przyścienne, regały i pergole na drewno. Zaletą takich obiektów jest to, że zwykle drewno jest dość dobrze nasłoneczniane i dzięki temu szybciej schnie.

  Niektóre osoby decydują się jednak na wybudowanie nieco większej i solidniejszej drewutni na drewno kominkowe, ale nie tylko. Jeśli w takim pomieszczeniu jest więcej miejsca, to może to być jednocześnie domek na narzędzia czy też narty, sanki i inne rzeczy, których w danym momencie się nie używa. Taki składzik bywa bardzo przydatny, zwłaszcza jeśli nie ma się zbyt wiele miejsca w domu. Wówczas z pewnością powinien być on zamykany. Przypomina niewielką szopę, która robiona jest z drewna, bo tak jest szybciej, wygodniej i taniej. Poza tym jest to raczej przewiewny obiekt, co jest dobre z punktu widzenia konieczności suszenia drewna. Projektując wiatę lub drewutnię, w której będzie składowane drewno kominkowe, zawsze trzeba brać pod uwagę, to aby miały dach oraz były przewiewne. W przeciwnym razie drewno będzie narażane na zawilgnięcie i pokrywanie się pleśnią. Istotne jest również usytuowanie takiej altany w naszym ogrodzie czy na działce. Po pierwsze powinno to być miejsce, które jest często nasłoneczniane. Po drugie obiekt powinien być ustawiony tam, gdzie najmocniej wieje wiatr, co będzie powodowało, że przewiew stanie się jeszcze bardziej intensywny.


  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *