Strony

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

  Maj 2021
  P W Ś C P S N
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  

  Nowoczesne altanki metalowe i z kamienia

  Nowoczesne altanki metalowe i z kamienia

  Altany ogrodowe kojarzone są na ogół z drewnianymi, przytulnymi budowlami i właśnie w takich formach najczęściej występują. Najważniejsze jest to, aby altankę dopasować do klimatu naszego ogrodu.

  Jeśli cenimy klasyczne formy, eleganckie a zarazem nowoczesne rozwiązania to doskonałym pomysłem będzie budowa altany z kamienia. Ta propozycja szczególnie polecana jest do dużych przestrzeni. Wykorzystany do budowy drogi materiał w postaci kamienia naturalnego, granitu lub piaskowca decyduje o znacznej kosztowności tego typu inwestycji, natomiast profesjonalne wykonanie gwarantuje efektowny rezultat.

  Są to jednocześnie budowle niezwykle trwałe, odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nie nagrzewają się tak szybko jak standardowe materiały budowlane, więc zapewniają przyjemny chłód podczas letnich upałów. Ponadto są trudne w wykonaniu, dlatego ich realizacje zleca się na ogół profesjonalnym firmom. Istotne jest ich odpowiednie dopasowanie do otoczenia; najlepszy efekt mamy wówczas gdy elewacja domu, ogrodzenie i chodniki utrzymane są w tym samym „kamiennym” stylu.

  Altanki z kamienia zwieńczone są najczęściej za pomocą dachów o drewnianej konstrukcji, pokryte drewnianym gontem. Podłogi natomiast są na ogół wykonane z betonowej kostki lub odpowiednio ułożonych płyt piaskowca.

  W tego typu budowlach zazwyczaj wznosi się trzy lub nawet tylko dwie ściany, częściowo zabudowane, aby gwarantowały właściwą cyrkulacje powietrza w przypadku korzystania z grilla umieszczonego wewnątrz altanki.

  Natomiast do małych, nowoczesnych ogrodów idealnie nadają się metalowe altanki, wykonane z aluminiowych, gęsto rozstawionych prętów. Ich forma, sprawiająca wrażenie lekkich konstrukcji może okazać się doskonałym elementem służącym do zabudowy niedużych przestrzeni. Stalowy budulec łatwo ulega zniszczeniu, dlatego należy pamiętać o użyciu specjalnych środków do ochrony przed korozją.

  Metalowe altanki są proste w montażu, więc najczęściej kupowane w formie gotowych elementów, które należy w odpowiedni sposób ze sobą połączyć. Do zestawu dołączane jest poliestrowe lub płócienne (w elegantszych wersjach) poszycie chroniące przed nadmiernym słońcem. Można także zdecydować się na osobny zakup daszku, który następnie mocuje się do aluminiowych prętów.

  Do metalowych altanek warto dokupić meble na żeliwnych stelażach; wówczas cały zestaw będzie prezentował się elegancko i nowocześnie.

  Architektura ogrodowa to nie tylko urocze i przytulne drewniane domki. To także eleganckie, duże altany z kamienia oraz designerskie, metalowe stelaże okryte lekkim, przewiewnym materiałem. Najważniejsze jest to, aby wybrana konstrukcja była zgodna z klimatem ogrodowej przestrzeni.


  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *