Strony

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

  Maj 2021
  P W Ś C P S N
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  

  Najtańsze altany do samodzielnego montażu

  Najtańsze altany do samodzielnego montażu

  Aby altana prezentowała się efektownie nie musi być wykonana drogich, wysokiej jakości materiałów ani zbudowana przez fachowców. Mniej zamożni posiadacze ogrodów dowolnej wielkości także mogą sobie pozwolić na letni odpoczynek w cieniu domku letniskowego.

  Właściciele centrów budowlanych oraz sklepów z meblami ogrodowymi, każdego sezonu proponują klientom tanie altanki do samodzielnego montażu, składające się z elementów, które jedynie należy w odpowiedni sposób złożyć w oparciu o szczegółową instrukcję.

  Najprostszymi tego typu budowlami są pawilony ogrodowe posiadające lekką konstrukcję opartą na aluminiowym stelażu, do którego dopinany jest poliestrowy daszek. Do droższych zestawów dołączane są wodoodporne ścianki boczne, a także okna z zasłonami, rolowane drzwi oraz praktyczne moskitiery rozciągnięte na stalowych rurkach.

  Rozkładane namioty charakteryzują się łatwym montażem, szybkim demontażem, a także możliwością dowolnego przestawiania oraz atrakcyjną ceną do kilkuset złotych w zależności od wyposażenia.

  Zdecydowanie bardziej trwałymi konstrukcjami są drewniane domki samodzielnie montowane, składające się z gotowych płyt lub desek dachowych, drewnianej konstrukcji, słupów nośnych i platformy podłogowej. Drobne elementy niezbędne do prawidłowego montażu, takie jak śrubki czy wkręty są zawarte w zakupionym komplecie. Instrukcja szczegółowo wyjaśniająca kolejne etapu montażu, połączona z precyzyjnymi rysunkami i wykazem potrzebnych narzędzi jest zawarta w każdym zestawie.

  Drewniane domki przystosowane do celów rekreacyjnych są lekkie i funkcjonalne, więc ich budowa nie jest skomplikowanym procesem. Użycie tanich materiałów, takich jak drewno sosnowe czy papa bitumiczna na pokrycie dachu, wpływa na ostateczny niski koszt inwestycji.

  Innymi konstrukcjami nadającymi się do samodzielnego montażu są proste wiaty ogrodowe mogące służyć jako zadaszenie tarasów lub samodzielny obiekt postawiony na trawniku. Ich otwarte formy sprawiają, że pasują do wielu przestrzeni ogrodowych. Są łatwe w złożeniu, ponieważ składają się w zasadzie tylko z dwóch rodzajów elementów składowych: impregnowanych słupów nośnych (czterech lub sześciu) wzmacnianych strzałami w narożach oraz z prostego dachu płaskiego, z profilowanych płyt PCV lub z efektowniejszego, czterospadowego dachu pokrytego drewnianym gontem lub papą bitumiczną.

  Odpowiednią trwałość i stabilność obiektu zapewnią wykonane wcześniej fundamenty punktowe, do których mocuje się pionowe belki. Ich liczba uzależniona jest od ilości użytych słupów nośnych.

  Altany ogrodowe mogą okazać się tanimi inwestycjami jeżeli zdecydujemy się na samodzielny montaż zakupionych, gotowych elementów. Końcowy rezultat będzie satysfakcjonujący pod warunkiem działania w oparciu o szczegółowe instrukcje.


  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *