Strony

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

  Sierpień 2021
  P W Ś C P S N
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  

  Jak zrobić prostą tanią altankę

  Jak zrobić prostą tanią altankę

  Najprościej i najtaniej jest zrobić otwartą altankę z drewna, wspartą na czterech słupach. Może być ona bardzo ładną ozdobą ogrodu oraz miejscem do grillowania, odpoczynku czy też schronieniem przed słońcem i deszczem.

  Jeżeli ktoś nie ma zdolności budowlanych ani czasu, może kupić po prostu gotową altankę, którą trzeba tylko odpowiednio zmontować. Z drugiej strony jej samodzielne jej zbudowanie od podstaw, to wyzwanie i ciekawy pomysł na aktywne spędzenie czasu. Trzeba trochę pomyśleć, żeby wszystko wyglądało, tak jak chcemy i jednocześnie poruszać się trochę, a to na pewno zdrowe. Żeby zrobić prostą altankę do ogrodu czy na działkę nie potrzeba ani specjalnego projektu, ani dużo pieniędzy. Oczywiście trzeba jednak zaplanować i wyliczyć ile oraz jakie materiały będą potrzebne. Do wykonania fundamentów niezbędny będzie beton lub żelbeton. Można kupić też cegły do wykonania podmurówki. Natomiast, żeby postawić altanę należy kupić belki i deski, które powinny być oheblowane i zaimpregnowane. Ewentualnie można zając się tym samodzielnie.

  Pierwszy krok, to zrobienie fundamentów. Czasami wystarczą betonowe słupy. Po wykopaniu ok. 80 centymetrowych dołków na słupy należy je zasypać gruzem i zalać betonem, w którym umieszcza się kotwy ze stali. Za ich pomocą będzie można porządnie i trwale przymocować słupy. Najprostsze altany nie muszą mieć ścian. Natomiast jeśli jednak ktoś postanowi zrobić podłogę oraz ściany z desek, to altana będzie robiła bardziej solidne wrażenie. Jeśli chodzi o dach, to ze względu na konstrukcję altanki powinien on być lekki. Można go pokryć na przykład gontem lub strzechą. Szybciej i taniej będzie jednak wykorzystać do tego blachę. Nie wymaga ona specjalnego szkieletu z drewna. Jeśli ktoś ma ochotę może również pomalować altanę na jakiś ciekawy kolor. Ważne, żeby pasował do naszego ogrodu oraz domu. Oczywiście jeśli ktoś woli, to może wybudować w swoim ogrodzie lub na działce altankę murowaną. Wymaga to jednak więcej czasu, a także pieniędzy. Z drugiej strony jest ona trwalsza. Wiele zależy od tego czy potrzebny jest nam obiekt, które ozdobi ogród czy też coś bardziej praktycznego i zamykanego, chociażby na narzędzia.


  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *