Strony

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

  Maj 2021
  P W Ś C P S N
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  

  Gotowe altany działkowe

  Gotowe altany działkowe

  Postawienie altany na działce czy w ogrodzie wymaga podjęcia kilku decyzji. Po pierwsze czy będzie to prosta i tania altanka, czy też coś bardziej skomplikowanego. Po drugie z czego będzie zrobiona. Po trzecie czy postawi się ją samodzielnie, zatrudni ekipę czy też kupi coś gotowego.

  Gotowa altana działkowa, to całkiem dobre rozwiązanie. Od razu wiadomo jak będzie wyglądała i jaki będzie jej koszt. Jednak zanim wybierze się jedną z takich propozycji warto dowiedzieć się czy konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie zależy to wcale od tego czy buduje się altanę czy też montuje gotowy produkt. Jeżeli jej powierzchnia jest mniejsza niż 25 m2 oraz liczba obiektów znajdujących się na działce nie przekracza dwóch na każde jej 500 m2, to wystarczy dokonać zgłoszenia budowlanego. Istotna jest również kwestia usytuowania altany na działce. W zależności od tego jak dokładnie ona wygląda i jaki ma charakter, obowiązują przepisy dotyczące sposobu usytuowania budynków na działce lub nie. Zgodnie z tymi przepisami budynek, który stawia się na działce powinien być położony w odpowiedniej odległości od jej granicy. Natomiast to czy trzeba owe przepisy dokładnie studiować zależy od tego, czy altana może być zdefiniowana jako obiekt budowlany. Obiekt taki ma fundamenty, jest związany z gruntem w sposób trwały, ma dach oraz przegrody budowlane, które wydzielają go z przestrzeni. Z pewnością nawet pod gotową altanę warto zrobić fundamenty. Żeby spełniała ona swoje funkcje musi mieć też dach. Natomiast ze ścianami bywa różnie i nie zawsze są one konieczne. Wtedy usytuowanie altany może być bardziej dowolne.

  Konstrukcja altany i jej dachu, która nazywana jest gotową jest pomyślana w taki sposób, że rzeczywiście można było ją zmontować na działce czy w ogrodzie dosyć szybko oraz bez większych problemów. Kiedy już wybierze się jeden z projektów na działkę dostarczane są panele ścienne, z których składa się altanę. Zazwyczaj podłoga oraz dach zrobione są z desek, które montuje się za pomocą specjalnych łączników. Warto natomiast wiedzieć o tym, że za dodatkową opłatą można zamówić również montaż takiej altany. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie lubią majsterkowania i tym, podobnych czynności.


  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *