Strony

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

  Sierpień 2021
  P W Ś C P S N
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  

  Narzędzia do naprawy mebli

  Nóż i przycinak

  Nóż i przycinak to narzędzia, które posiadają wiele zastosowań. Przydadzą nam się do cięcia okleiny, usuwania resztek farby czy zabrudzeń.

  Tarniki, pilniki, ostrza

  Tarniki to rodzaj pilników o grubych trójkątnych zębach, które służą do wstępnej obróbki drewna. Tarniki bywają płaskie, półokrągłe i okrągłe. Pilniki są mniej ostre od tarników, ale bardziej twarde. Pilnik również służy do ścierania i czyszczenia drewna, lecz bardziej powierzchniowo. Część ścierna pilnika jest drobniejsza, bowiem zasadniczo służy do wykańczania powierzchni, zanim zostanie poddana obróbce papierem ściernym.

  Piły

  Do pracy w drewnie używa się różnych pił. Najbardziej sprawdza się piła mechaniczna, która posiada metalowe wzmocnienie na górnym brzegu pozwalające utrzymać sztywne ostrze, albo piła ręczna, wykorzystywana do cięcia oklein oraz wykonywania cięć poprzecznych. Piła elektryczna okazuje się bardzo przydatna w przypadku, gdy nie planujemy zbyt precyzyjnych cięć albo nie zamierzamy ciąć grubych desek.

  Dłuta

  Te narzędzia w różnych kształtach służą do robienia niewielkich nacięć, zagłębień lub rowków. Warto zaopatrzyć się w dłuta zróżnicowanej długości, a także komplet ostrzy przeznaczonych do różnych prac.

  Młotki do drewna

  Kształt młotka zależy od jego przeznaczenia.Na przykład średniej wielkości młotek stolarski może posłużyć do przybijania i wyciągania gwoździ. Warto także mieć pod ręką młotek drewniany niezbędny przy pracach stolarskich. Uderzając w drewno takim młotkiem, mamy pewność, że nie zniszczymy powierzchni przedmiotu poddawanego renowacji.

  Śrubokręty

  Warto zadbać o zestaw najpopularniejszych śrubokrętów płaskich i gwiazdkowych. Śrubokręt będzie pomocny, jeśli idealnie dopasujemy go do główki śrubki.

  Wiertła

  Wiertła są bardzo przydatne, jeśli chcemy dokładnie zaznaczyć miejsce przybicia gwoździka lub gdy zamierzamy wkręcić śrubę.

  Imadła

  Imadło jest niezbędnym narzędziem służącym do dociskania elementów, które chcemy ze sobą połączyć za pomocą dowolnego kleju. Umożliwia także przytrzymywanie drewna podczas jego obróbki czy cięcia.


  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *