Strony

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

  Maj 2021
  P W Ś C P S N
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  

  Gotowe projekty drewnianych domków ogrodowych

  Gotowe projekty drewnianych domków ogrodowych

  Drewniane domki to najczęstsza forma ogrodowej architektury, którą urozmaicamy monotonną przestrzeń działki. Są one łatwe i szybkie w wykonaniu, a przy tym stosunkowo tanie jeśli skorzystamy z drewna iglastego, sosnowego lub świerkowego. Dzięki odpowiedniej konserwacji i impregnacji, przetrwać mogą wiele lat i choć, z oczywistych względów, nie możemy z nich korzystać przez cały rok, to i tak wielu marzy o uroczym, drewnianym domku na skraju ogrodu.

  Wiele prywatnych firm zdaje sobie z tego sprawę proponując sprzedaż gotowych projektów lub nawet przygotowanie oferty na zamówienie, uwzględniającej indywidualne gusta. Zawierają one szczegółową charakterystykę projektowanego obiektu, dane techniczne budynku, rozwiązania funkcjonalne, opis konstrukcji, wykaz materiałów potrzebnych do realizacji projektu, podstawowe obliczenia, konieczny sprzęt, przewidywany czas budowy oraz kosztorys. Projekt poza dokładnym opisem zawiera także precyzyjne rysunki- rzuty, detale, wyliczenia.

  Nie każdego jednak stać na tego typu kompleksowe usługi fachowców. Na szczęście istnieje możliwość skorzystania z bazy darmowych projektów dostępnych w Internecie. Po wstępnej rejestracji na danym serwisie uzyskujemy nieograniczony dostęp do publikowanych tam projektów. Możemy także dodawać swoje propozycje oraz komentować i zadawać pytania do tych już istniejących.

  Dużą popularnością cieszą się także serwisy będące platformą wirtualnych spotkań entuzjastów budownictwa, którzy w ramach danej strony internetowej, dzielą się swoimi doświadczeniami, wymieniają się uwagami, spostrzeżeniami, podpowiadają sobie sprawdzone rozwiązania funkcjonalne. Udostępniają różnego rodzaju autorskie propozycje w zakresie tzw. małej architektury, więc w tym również projekty drewnianych domków ogrodowych, zawierające poza podstawowymi parametrami, także szczegółowe opisy, rysunki, szkice, wyliczenia. Ponadto najczęściej są one obrazowane zdjęciami wykonywanymi podczas trwania budowy.

  Budowa drewnianego domku w oparciu o gotowy projekt jest łatwa ze względu na powszechność dostępu do potrzebnych materiałów, które jedynie należy połączyć w odpowiedni sposób. Gotowe impregnowane elementy można kupić w każdym, dobrze wyposażonym sklepie budowlanym, a następnie złożyć według wytycznych projektu. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na skorzystanie z surowych materiałów trzeba pamiętać o odpowiedniej konserwacji desek za pomocą specjalnych środków.

  Okazuje się zatem, że niewielkim nakładem finansowym możemy zrealizować marzenia o ślicznym, drewnianym domku ogrodowym. Jedyne koszty jakie poniesiemy to te związane z zakupem materiałów i narzędzi niezbędnych do budowy. Rezultat będzie efektowny pod warunkiem działania w oparciu o precyzyjny projekt oraz staranne wykonanie. Oczywiście możemy również zlecić budowę domku prywatnej firmie lub wykupić od niej gotowy projekt, jednak wówczas musimy liczyć się ze zdecydowanie wyższymi kosztami inwestycji. Jest to jednak na tyle prosta konstrukcja, że bez większych problemów sami możemy podjąć się jej realizacji, a następnie cieszyć się efektami własnej pracy w zakresie urozmaicania ogrodowego pejzażu.


  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *