Strony

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

  Sierpień 2021
  P W Ś C P S N
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  

  Dodatkowe konto bankowe – sposób na oszczędzanie

  Nie każdy ma we krwi oszczędzanie, jednak można się go nauczyć. Ludzie stosują różne metody. Niektórzy stawiają na pracochłonne spisywanie wydatków, zbieranie paragonów i analizowanie budżetu. Inni śledzą promocyjne gazetki i polują na przeceny. Jeszcze inni wybierają skarbonkę – popularną receptą jest wrzucanie do „świnki” wszystkich monet pięciozłotowych z portfela. Ale skarbonka może być bezpieczniejsza i wygodniejsza. Wirtualną jej wersją jest dodatkowe konto bankowe. 

  W jaki sposób konto bankowe sprzyja oszczędzaniu?

  Choć wydaje się, że wirtualne pieniądze wydaje się dużo łatwiej niż banknoty i monety, bankowość elektroniczna daje spore pole do wdrożenia regularnego odkładania pieniędzy. Rzeczywiście – w ciągu miesiąca wydawanie funduszy może wymykać się spod kontroli. Dlatego całą rzecz należy rozpocząć z chwilą wpłynięcia wypłaty na konto bankowe. Można to robić przy okazji opłacania rachunków – ale co właściwie?

  Aby skutecznie oszczędzać, warto wyrobić sobie nawyk. Pierwszym krokiem będzie ustalenie, ile miesięcznie chcemy odłożyć. Czy będzie to procent z zarobionych pieniędzy, czy może zawsze ta sama kwota? A może premia, jeśli podstawowe wynagrodzenie pozwala na bieżące wydatki. Realną sumę należy zawsze przelać na dodatkowe konto bankowe https://rachunekwbanku.pl/konta-bankowe/ – oszczędnościowe lub nie. Wersje oprocentowane będą w niewielkim stopniu powiększały uzbierane pieniądze, jednak większą ich zaletą są obwarowania związane z wypłacaniem. Mają one zniechęcać do transakcji – przecież chodzi tu o oszczędzanie.

  Wskazówki dotyczące oszczędzania przy użyciu dodatkowego konta

  Najważniejsze jest nauczenie się nowego nawyku. Warto to robić podczas comiesięcznego dokonywania opłat – odkładanie pieniędzy stanie się jednym z obowiązkowych „rachunków”. Wpłacanie danej kwoty z początkiem miesiąca – wtedy, gdy zarobione środki widnieją na koncie bankowym w pełnej okazałości – pozwoli uniknąć nieprzemyślanych wydatków.

  Nie zniechęcajmy się, jeśli zapomnieliśmy lub coś poszło nie tak. Testujmy, ile pieniędzy jesteśmy w stanie odłożyć – nawet 50 zł miesięcznie daje rocznie 600 zł. To już daje pełną kwotę, którą można przeznaczyć na przyjemne wydatki.

  Konto bankowe przeznaczone na oszczędzanie nie powinno mieć też przypisanej karty płatniczej. Lub przynajmniej – nie powinniśmy jej nosić. To konto jest szczególne – środki podejmujemy tylko w wyjątkowych okolicznościach.


  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *