Strony

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

  Maj 2021
  P W Ś C P S N
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  

  Altanki materiałowe, namioty i pawilony z moskitierą

  Altanki materiałowe, namioty i pawilony z moskitierą

  Altany ogrodowe kojarzone są głównie z drewnianymi budowlami trwale przytwierdzonymi do podłoża, choć mogą one także przybrać postać lekkich materiałów rozpostartych na cienkich rurkach.

  Rozkładany pawilon ogrodowy to tańsza wersja standardowej altany. Jego najprostsza konstrukcja składa się z aluminiowych lub plastikowych prętów oraz rozciągniętego na nich poliestrowego, wodoodpornego daszku. Droższa opcja pawilonu wzbogacona jest o materiałowe, odpinane ścianki boczne, siatkę przeciw komarom lub nawet dodatkowe ścianki wewnątrz, dzielące przestrzeń na osobne pomieszczenia. Boczne warstwy materiału mogą być w całości zabudowane albo posiadać okna z zasłonami. Funkcjonalnym rozwiązaniem są także drzwi- rolowane, zasuwane lub zapinane na rzepę.

  Praktyczne pawilony z moskitierą, zapewniające ochronę przed słońcem, deszczem i owadami, mogą być jednocześnie efektowne i eleganckie. W sklepach z meblami ogrodowymi jest ich duży wybór, a atrakcyjne ceny przyciągają wielu klientów. Ich solidna, metalowa konstrukcja z aluminiowych drążków nie zabezpiecza jednak przed silnym wiatrem czy burzą, dlatego w sytuacji nagłej zmiany pogody należy je złożyć; w przeciwnym razie mogą ulec nieodwracalnemu zniszczeniu. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość dowolnego przestawiania oraz szybkość montażu i demontażu. Zamiast stelażu z rurek stosowane są także zdecydowanie trwalsze, droższe i dłuższe w montażu wersje pawilonów o konstrukcji drewnianej.

  Altanki materiałowe najczęściej mocowane są bezpośrednio na podłożu (np. na trawniku), choć można do nich zakupić praktyczne, lekkie i trwałe płyty podłogowe, zapewniające estetyczny wygląd całości oraz ochronę przed wilgocią.

  Altanki w formie klasycznych namiotów mają zdecydowanie prostszą budowę bez zdobień. Służą głównie podczas wakacyjnych wyjazdów, dlatego spełniać powinny przede wszystkim wymogi funkcjonalne, a dopiero później estetyczne. Muszą być praktyczne oraz łatwe w rozłożeniu i szybkie w demontażu. W lecie często rozbijane są w ogrodach i wykorzystywane jako campingowa wersja domowych sypialni.

  Altanki z materiału dzięki lekkiej konstrukcji można przenosić w zależności od upodobań, a po złożeniu zajmują niewiele miejsca. Są przy tym zdecydowanie mniej trwalsze od klasycznych altan oraz podatne na różnego rodzaju uszkodzenia materiału typu: rozerwania, oderwania fragmentów oraz zabrudzenia.

  Altanki materiałowe mogą przybrać różne formy. Począwszy od najprostszych, całkowicie zabudowanych namiotów, poprzez skromne daszki rozłożone na metalowych konstrukcjach i pawilony z moskitierą, a skończywszy na eleganckich altankach ze ściankami przytwierdzonymi do aluminiowych drążków i z funkcjonalną podłogą z lekkich płyt.

  Wszystkie te rodzaje altanek znajdziemy bez problemu w marketach budowlanych i sklepach z meblami ogrodowymi lub na specjalnych stronach internetowych. Różnią się nie tylko wyposażeniem, wielkością, materiałem, czy kolorem, ale także ozdobnymi dodatkami i finezyjnymi kształtami. Za dodatkową opłatą możemy złożyć u producenta zamówienie uwzględniające nasze indywidualne gusta i potrzeby. Standardowe altanki materiałowe są na ogół tanie, a odpowiednio eksploatowane służyć mogą nawet przez kilka sezonów.


  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *